Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki!

Cele: utrwalenie znajomości cyfr i figur geometrycznych, doskonalenie umiejętności liczenia i porównywania
Prosimy Rodziców o odczytanie proponowanych działań.

1.Zapraszamy na gimnastykę

2. Rytmy – zabawa matematyczna. Przygotuj z Rodzicem figury geometryczne (kwadraty, koła, prostokąty, trójkąty) i powtórz rytmy przedstawione na zdjęciach.

Zapraszamy dzieci do tworzenia własnych rytmów. Rytmy możemy układać z dowolnych przedmiotów, które mamy w domu (kredki, klocki, mazaki)

3. Liczymy figury geometryczne.
Przyjrzyj się obrazkom z figur geometrycznych i powiedz z ilu figur składa się każdy z nich, nazwij figury.

4. Obejrzyj Bajkę Gulisia w trakcie, której przypomnisz sobie cyfry i rozwiążesz działania matematyczne.

Zapraszamy teraz do realizacji zadań Misiowej Mamy

1.Porozmawiaj z rodzicem na temat zalet mieszkania w dużym mieście/małym miasteczku/na wsi (w zależności od miejsca zamieszkania dziecka). Co Ci się podoba, co nie, co chciałbyś zmienić?Zadanie dodatkowe: czy wiesz kto zarządza Twoim miastem/wsią? Burmistrz, prezydent,sołtys, a może król?

2.Wymień sklepy w których możesz dokonać zakupów w Twojej miejscowości. Ile nazw sklepów potrafisz wymienić? Do którego z nich chodzisz najczęściej

3.Wykonaj kolejną kartę do przewodnika pt: Moja miejscowość za 100 lat

Jeżeli zabawa Ci się podobała zrób cztery przysiady, trzy razy podskocz i dwa razy klaśnij w dłonie.