Akcja MEN “Razem na Święta”

DRODZY RODZICE !

Przedszkole za udział w akcji MEN “Razem na Święta” otrzymało piękne podziękowanie. 

W ramach realizacji zadań w grudniu 2020 r. dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały kartki z świątecznymi życzeniami oraz upiekły słodkie podarunki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. 

Drodzy Rodzice i Dzieciaki – Przedszkolaki

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w realizację zadań drugiej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “Dzieci Uczą Rodziców”. Organizatorem akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest:
– zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie,
– zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji, np. bezpieczeństwo, ekologia, kultura i historia.

 W tym roku zrealizowaliśmy już dwie lekcje, za które nasze przedszkole otrzymało podziękowania:

– “Młody patriota”
– “Magiczny czas”

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej:

https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego

Do świata edukacji wyruszamy i do udziału w akcji „Dzieci uczą rodziców” jeszcze raz zapraszamy! 🙂

XVII Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, Gwiazdę, Ozdobę Choinkową, Wieniec adwentowy i Podłaźniczkę”

Mamy ogromną przyjemność poinformować o sukcesach naszych wychowanków, którzy w XVII Wojewódzkim Konkursie na „Szopkę, Gwiazdę, Ozdobę Choinkową, Wieniec adwentowy i Podłaźniczkę” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej otrzymali następujące miejsca:

Kategoria: Szopka Bożonarodzeniowa
I miejsce
– Iga Kępa

Kategoria: Wieniec adwentowy
I miejsce
– Grupa “Jeżyki”
– Grupa “Tygryski”

Kategoria: Podłaźniczka
II miejsce
– Karol Rykała

Kategoria: Ozdoba Choinkowa
I miejsce
– Grupa “Wiewiórki”
– Karolina Lamch
– Natalia Ptak

II miejsce
– Grupa „Sarenki”
– Anna Kiepura


Gminny Konkurs Plastyczny „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina!”

Mamy ogromną przyjemność poinformować o sukcesach naszych wychowanków, którzy w Gminnym Konkursie Plastycznym „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina!” organizowanym w Zespole
Szkolno-Przedszkolnym im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei otrzymali następujące miejsca:

I miejsce
– Alicja Misztal
– Oliwia Ball

II miejsce
– Błażej Karczewski
– Mateusz Krajewski
– Gabriel Dłubak
– Iga Kępa

III miejsce
– Kaja Dygudaj
– Karolina Kluczniak
– Marta Bekus

Wyróżnienie
– Aniela Mazur
– Wiktoria Winecka

XIII Konkurs na Wieczernikową Choinkę

Drodzy Rodzice!
Nasze Przedszkole bierze udział w XIII Konkursie na Wieczernikową Choinkę.
Zachęcamy Rodziców do głosowania na ozdobę choinkową nr 76, którą wykonały dzieci z przedszkola.
Głosowanie trwa od 24 grudnia 2020 r. do 2 stycznia 2021 r.

Biorącym udział w głosowaniu jest osoba, która głosuje online na trzy ozdoby choinkowe, za pośrednictwem strony internetowej o adresie: www.radiojasnagora.pl
Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos na trzy wybrane ozdoby.

https://www.radiojasnagora.pl/115-ozdoba-76

Przedszkolny Konkurs Plastyczny

„100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Tematyka konkursu była dość szeroka i obejmowała udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych jak również tematykę historii pożarnictwa.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce
– Natalia Ptak
– Mateusz Musiel

II miejsce
– Szymon Derda
– Anna Kiepura

III miejsce
– Julia Staszczyk
– Julia Kasprzak

I Powiatowy konkurs „Mikołaju marzy mi się” w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej

Mamy ogromną przyjemność poinformować o sukcesach naszych wychowanków, którzy w I Powiatowym konkursie „Mikołaju marzy mi się” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej otrzymali następujące miejsca:

I miejsce
– Nikola Pasieka, Anna Kiepura, Jakub Marciniec, Julia Marciniec, Martyna Kostrzewa, Alicja Klimas

II miejsce
– Jakub Mazur, Julia Kasprzak, Bartosz Kulej, Julia Staszczyk, Oliwia Pasieka, Aleksander Tomżyński, Mikołaj Wójcik, Jakub Bogus, Tymon Jurczyński

III miejsce
– Szymon Derda, Łucja Ślązak, Liliana Ulfik, Adrianna Miedzińska, Dawid Chłąd, Kasia Hyra, Karolina Lamch

Wyróżnienie
– Klaudia Rataj, Lena Ogłaza, Natasza Gołąbek, Maja Langner, Wiktor Biernacki, Natalia Matysiak, Zosia Pełka,

Serdecznie gratulujemy Wszystkim dzieciom.

Mikołaj 2020

Dziś w Przedszkolu witaliśmy miłego gościa Świętego Mikołaja.
Dzieci przedstawiły przygotowane na tą okazję programy artystyczne, piosenki, wiersze i inscenizacje.
Wśród radości i miłej atmosfery otrzymały prezenty od Mikołaja.
Pod choinkami w grupach znalazły też zabawki oraz pomoce edukacyjne do programowania.
Największą radość sprawiły dzieciom GeniBoty, które będą programować rozwijając przy tym m.in. : koncentrację, logiczne myślenie, przedsiębiorczość i kreatywność.