14.05.2020

14.05.2020

Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki, zapraszamy z Misiową Mamą do wspólnej zabawy!
Prosimy Rodziców o odczytanie proponowanych działań:
Celem zajęcia jest rozwijanie pozytywnego stosunku do przyrody poprzez ukazywanie wzajemnych zależności między światem roślin, zwierząt i człowiekiem

1. “Wiosenna gimnastyka na łące” – Czy jesteście gotowi na gimnastykę? Wystarczy zakręcić kołem. https://wordwall.net/pl/resource/1253854/gimnastyka/wiosenna-gimnastyka
2. Obejrzyj zdjęcia i nazwij mieszkańców łąki:

3. Posłuchaj wierszyka i naśladuj owady żyjące na łące:

Nastaje piękny wiosenny dzień. Słońce ciepłymi promieniami ogrzewa ziemię budząc przyrodę do życia. Wszyscy mieszkańcy łąki wykonują swoje prace. Mrówki budują mrowisko.(Dziecko maszeruje w różnych kierunkach)

Kiedy mrówki są zmęczone, wracają do mrowiska i odpoczywają.( Dziecko kładzie się i przez chwilę odpoczywa.)

Pszczoły zbierają nektar, przenoszą pyłek fruwając z kwiatka na kwiatek. .( Dziecko wyciąga ręce na boki i małymi krokami przemieszcza się w różnych kierunkach naśladując odgłosy pszczół, bzz.)

Powiał wiatr. Kwiaty i trawa kołyszą się w różne strony.( Zatrzymuje się ,unosi ręce kołysząc nimi i naśladuje szum wiatru)

Nagle pojawiają się piękne motyle.(Dziecko maszeruje w miejscu, ręce wyciągnięte na boki, wykonuje powolne ruchy naśladując ruch skrzydeł motyla)

Czas porozmawiać o pszczółkach 🙂
4. Znasz powiedzenie: „Pracowita jak pszczółka”?
Co wiesz o tych pożytecznych owadach?
Poszerz swoją wiedzę oglądając filmy edukacyjne:
https://www.youtube.com/channel/UCTid3vMuAJTWaUh6HR3Xreg

5. Miód jest słodki! Jeśli masz w domku słoik miodu przyjrzy się z bliska jaki jest miód : jaki ma kolor, smak, czy jest gęsty, a może lepki?
Czy umiesz samodzielnie posmarować chlebek miodem? Spróbuj!
6. Pobaw się z panem Sebastianem Dusza – zabawa „Na łące”: