29.05.2020

Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki, zapraszamy z Misiową Mamą do wspólnej zabawy!
Celem jest rozwijanie: poczucia odpowiedzialności za prace użytkowe w domu,
kreatywności i sprawności manualnej.
Prosimy rodziców o odczytanie proponowanych działań.
1. Czas na muzyczną gimnastykę! Poćwiczcie z piosenką

2. Sprzątanie po sobie to bardzo ważna umiejętność. Posłuchajcie wierszyka o porządkach w domu i przedszkolu (Źródło: https://miastodzieci.pl/piosenki/o-zabawki-zawsze-dbamy/)
O zabawki zawsze dbamy
po zabawie posprzątamy.
Już samochód na wirażu:
pędzi prędko do garażu.
Lalki siedzą równo w rzędzie:
bałaganu dziś nie będzie!
Klocki ułożymy w kątku.
Krzyś pilnuje dziś porządku.
Każdy przedszkolaczek wie
po zabawie sprząta się.
-Podziel na sylaby słowa: zabawki, samochód, lalki, klocki, garaż (wyklaszcz każdą z sylab)
– Jeśli potrafisz policz na paluszkach również głoski
-Posprzątaj swój pokoik/miejsce do zabawy najpiękniej jak potrafisz.
3. Dyżurni w przedszkolu często pomagają paniom przy posiłkach np. rozkładają sztućce. Poćwiczcie w domku nakrywanie do stołu. Ciekawy filmik na ten temat znajdziecie tutaj. Pamiętaj o zasadach zachowania się przy stole.

4.Zademonstruj ruchem treść opowiadania Emilii Raczek „Wiosenne porządki”
Zaświeciło słonko-czas zrobić wiosenne porządki. Wszyscy chwycili za miotły, szczotki i dalej do pracy. Wszyscy popatrzyli szyby w oknach brudne – dalej płyn i ścierka. Ale co to? Na półeczkach , na stoliczkach – kurzu co nie miara! Trzeba zrobić z tym porządek! No prawie posprzątane, ale kto tu tak nachlapał? Szybko trzeba udać się po pomoc do mopa. Koniec pracy! Czas na odpoczynek. W czystym pokoju lepiej się odpoczywa.
5.Przygotuj z Rodzicami kolorowe kanapki na kolację. Pamiętaj o konieczności spożywania warzyw, które są cennym źródłem witamin. Możesz ozdobić kanapki według własnego pomysłu, wykorzystując dowolne produkty spożywcze. Smacznego!
Będzie nam miło jeśli przyślecie fotorelacje z Waszych działań.
Jeśli dzisiejsze zadania Ci się podobały zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę!
6.Pokolouj obrazek:

źródło; superkid.pl