Międzynarodowy projekt “Piękna nasza Polska cała”

Przedszkole z oddziałem integracyjnym im. Małego Księcia we Wręczycy Wielkiej już drugi rok uczestniczy w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!

 

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.

Autorką projektu jest Ludmiła Fabiszewska, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Projekt jest realizowany między innymi pod patronatem BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Dzieci z przedszkola z oddziałem integracyjnym im. Małego Księcia we Wręczycy Wielkiej w ramach projektu zrealizowały w marcu następujące zadania:

1. Każda grupa w swojej sali zorganizowała kąciki tematyczne związane z zawodami, (zdjęcia w Galerii)
2. Dzieci w swoich domach założyły domowe ogródki – wysiały owies, rzeżuchę, cebulkę oraz fasolkę (Zdjęcia w Galerii)

Serdecznie zapraszamy Rodziców i kochane Dzieciaki- Przedszkolaki do udziału w Ogólnopolskiej Akcji “Telefon z papieru” –  aby “Piękna Nasza Polska Cała” – zaśpiewała jednym chórem!💗
Piosenka do bezpłatnego pobrania – „Telefon z papieru” – https://bit.ly/2JuxqnI
Bajka – „Jak działa telefon” – https://bit.ly/2XdtzUdCertyfikat Projektu Edukacyjnego “Piękna nasza Polska cała”