Krzyż znakiem miłości Pana Jezusa do ludzi.

Cel lekcji
Ukazanie krzyża, jako znaku naszej wiary i miłości Pana Jezusa do wszystkich ludzi. Kształtowanie postawy szacunku wobec krzyża.

Modlitwa: Uczyń piękny znak krzyża na sobie.

Przebieg zajęć
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bardzo serdecznie witam wszystkich na spotkaniu z Panem Jezusem. Dzisiejszym tematem będzie rozmowa o krzyżu. Dowiecie się czym jest krzyż i co Bóg chce nam powiedzieć, kiedy patrzymy na krzyż w naszych domach, salach w przedszkolu czy w kościele.

Pierwszym zadaniem będzie memory czyli odnalezienie dwóch identycznych obrazków. Mamy 16 pól, które trzeba otworzyć. Odszukaj 8 par. By wykonać zadanie kliknij na poniższy link.

Brawo! Odnalazłeś 8 par obrazków mówiących o ważnych chwilach w życiu Pana Jezusa i Kościoła. Na wielu obrazkach możesz zobaczyć szczególny znak naszej wiary – Krzyż.

Dlaczego Pan Jezus wybrał krzyż? Jak wyglądały ostatnie chwile życia Pana Jezusa? Zobacz teraz krótki filmik o ostatniej drodze Pana Jezusa. Zobaczysz jak bardzo Bóg kocha każdego człowieka.

Ostatnia droga Jezusa z krzyżem to droga krzyżowa. Bóg pokazuje nam swoją wielką miłość. On przebacza nam nasze złe czyny, myśli i słowa. Zawsze jak popatrzysz na krzyż pomyśl, że Jezus bardzo Cię kocha i kiedy trzeba przebacza Ci a kiedy Twoje czyny są dobre to z krzyża błogosławi Tobie.

Dla Każdego ucznia i uczennicy Jezusa ważny jest szacunek dla krzyża i podarowanie Bogu dobrych czynów. Spróbuj teraz zaśpiewać piosenkę w której dziękujesz Panu Jezusowi za Jego miłość na krzyżu. Obejrzyj filmik i z radością śpiewaj i pokazuj gestami jak bardzo szanujesz krzyż Pana Jezusa.

Twoje ostatnie zadanie to pokolorowanie obrazka, w którym zobaczysz, jak Pan Jezus niósł krzyż.

Modlitwa

Złóż ręce i razem z mamą/ tatą/ bratem/ siostrą albo babcią czy dziadkiem powtórz
Panie Jezu dziękuję Ci za twój krzyż, który pokazuje mi, jak bardzo mnie kochasz. Amen.