#CałaPolskaProgramuje

Nasze Przedszkole wzięło udział w wyzwaniu “Cała Polska Programuje” organizowanym przez “Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej” w ramach Ogólnopolskiego Programu “UczymyDzieciProgramować”.

Wydarzenie to w naszym Przedszkolu, odbywało się przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020r. Podczas trwania wydarzenia “Cała Polska Programuje” każda grupa realizowała przygotowane, specjalnie na tę okoliczność zadania.

– Dzieci stworzyły niezwykłe kolorowe trasy dla Ozobotów oraz wykonały rysunki według instrukcji.
– Obejrzały prezentację multimedialną o wynalazkach Leonarda da Vinci oraz zaprojektowały nowoczesne miasto razem z Ozobotem.
– Ustawiały kubeczki zgodnie z rytmem: dzień(kolor żółty)-noc(kolor niebieski) oraz wiosna(kolor zielony)-lato(kolor żółty)-jesień(kolor czerwony)-zima (kolor niebieski).
– Tańczyły według podanego kodu w rytm muzyki.
– Zakodowały drogę GeniBota przy pomocy kart.
– Budowały wierzę z kubków.
– Podczas gier planszowych uczyły się współdziałania i przestrzegania określonych reguł.

Realizacje można obejrzeć w zakładce GALERIA oraz w zamkniętej grupie Facebook Uczymy dzieci programować.