25.06.2020

Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki, zapraszamy z Misiową Mamą do wspólnej zabawy!
Prosimy Rodziców o odczytanie proponowanych działań.

1. W dzisiejszym słonecznym dniu zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy pt. “Maszynista zuch”

2. “Gimnastyka buzi i języka”
Stań z mamusią/tatusiem przed lustrem i wykonajcie ćwiczenie logopedyczne:

• Język jedzie do lasu na koniku – dziecko naśladuje kląskanie językiem z jednoczesnym poruszaniem wargami (ściągnięcie warg i ich rozciągnięcie).
  • W lesie język rozejrzał się dookoła – dziecko wykonuje ruch oblizywania warg, najpierw w prawą, a potem w lewą stronę.
  • Zobaczył małe fioletowe kwiatuszki i je powąchał – dziecko wykonuje wdech nosem i wydech ustami.
  • Spojrzał w górę, skąd dobiegało pukanie dzięcioła – dziecko uderza czubkiem języka za górnymi zębami.
  • Spojrzał w dół – dziecko wyciąga język na brodę – zobaczył czerwonego muchomora z białymi kropkami i zaczął je liczyć – dziecko dotyka językiem każdego zęba

3. Rozwiąż zagadki dźwiękowe

4. Wymień po 5 nazw:
– owoców;
– warzyw
– miast
– imion członków twojej rodziny bliskiej lub dalekiej.

Jeśli zabawy Ci się podobały uśmiechnij się do Rodziców.