Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki.

Zapraszamy z Misiową Mamą do wspólnej zabawy!

Celem dzisiejszych zajęć jest:

• wzbogacenie słownictwa czynnego;
  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;
  • zachęcenie do eksperymentowania z farbami.

Prosimy Rodziców o odczytanie proponowanych działań.

1. Zacznij od porannej gimnastyki z panią Anią Kołodziej – „Gimnastyka w domu i przedszkolu”

2. „Rośliny na łące” – obejrzyj film.

• Wymień nazwy roślin, które występowały w filmie.
  • Jakie zastosowanie mają rośliny takie jak: rumianek, mniszek, babka zwyczajna?

3. „Malujbajka – biedronki na łące” – słuchaj bajeczki i maluj farbami „krok po kroku” według instrukcji.

Przygotuj:

• blok techniczny,
  • farby (żółtą, czerwoną, niebieską, białą, czarną)
  • talerzyk plastikowy do mieszania farb,
  • pędzelki (3 grubości),
  • pojemniczek z wodą,
  • chusteczkę higieniczną.

4. „Jestem badaczem przyrody” – wyjdź z rodzicem na spacer na łąkę. Zerwijcie kwiatki i trawę do domu. Zobacz rośliny pod lupą z bliska. Zebrane rośliny ułóż pojedynczo pomiędzy gazetami, a na całą powierzchnię połóżcie ciężkie książki. Będzie to wyjątkowa pamiątka nauki z mamusią/tatusiem w domku. Poproś rodzica o wykonanie zdjęcia podczas spaceru.

5. Jeżeli zajęcia Ci się podobały podskocz pięć razy.