Drodzy Rodzice i Dzieciaki- Przedszkolaki!

Celem zajęcia jest utrwalenie wiadomości na temat naszej miejscowości, ćwiczenie sprawności manualnej, bezpieczne posługiwanie się nożyczkami.

Prosimy Rodziców o odczytanie proponowanych działań:

1.W tym tygodniu dowiedziałeś się dużo o swojej miejscowości. Ciekawe czy potrafisz odpowiedzieć na pytania quizu?

– jak nazywa się miejscowość w której mieszkasz?(Wręczyca Wielka)

– podaj dokładny adres zamieszkania swoim bliskim.np.

(42-130 Wręczyca Wielka ulica Częstochowska 13.)

– wymień kilka nazw budynków użyteczności publicznej we Wręczycy Wielkiej.

Np. (Gminny Ośrodek Kultury, Urząd gminy Wręczyca Wielka, Przedszkole z oddziałem integracyjnym im. Małego Księcia…)

– podaj pełną nazwę rezerwatu, który znajduje się w naszej okolicy.(Rezerwat przyrody „Zamczysko”)

– jak nazywa się zespół śpiewaczy, który odwiedza nasze przedszkole? (Wręczynki Plus”)

– w jakich miejscach możesz zobaczyć herb Wręczycy Wielkiej?(budynek gminy, GOK)

2. Przyjrzyj się uważnie i opisz jak wygląda nasz herb.

Herb podzielony jest na kilka części. Na środku srebrnego pola znajduje się czarne koło młyńskie, które nawiązuje do tradycji kuźniczych oraz do młynarstwa. Z dwóch stron koła umieszczone są dwa zielone dęby, każdy o pięciu żołędziach. Dęby odnoszą się do puszczy, która dawno temu porastała naszą okolicę. Pod dębami i kołem młyńskim widnieje część niebieska, która symbolizuje rzekę Trzebcę. Na samym dole znajduje się zielona murawa i lampka górnicza ze złotym płomieniem. Lampka górnicza nawiązuje do kopalni rud żelaza.

3. Teraz zapraszamy Cię do zabawy plastycznej. Przygotuj kolorowy karton, papier kolorowy, klej, nożyczki oraz kredki.

• narysuj kształt herbu
  • wytnij koła, paski i małe prostokąty
  • naklej poszczególne elementy na siebie, tak aby powstało koło młyńskie
  • wytnij 12 zielonych liści dębu i 10 żółtych żołędzi
  • przyklej do pnia na jedno drzewo 6 liści i pięć żołędzi
  • pokoloruj na niebiesko i zielono zaznaczone pola
  • narysuj i wytnij lampkę górniczą

4. Zaśpiewaj piosenkę o Wręczycy. Jeżeli jeszcze jej nie zapamiętałeś zaśpiewaj z zespołem „Wręczynki Plus”

5. Na zakończenie troszkę się poruszaj przy piosence Zygzaka

Zapraszamy Cię do odwiedzenia strony „Aktualności”

9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej.
My uczcimy to święto już dziś.
Przypomnijmy sobie wiadomości na temat Unii Europejskiej i jej symboli. Zapoznajmy się
z zadaniami i funkcjami jakie pełni Wspólnota Państw Europejskich we współczesnym świecie.

Kochane „Wiewióreczki” to wszystko na dzisiaj. Życzymy Wam słonecznego weekendu. Do zobaczenia w poniedziałek.

Jeżeli zabawy sprawiły Ci radość narysuj wesołą buźkę i prześlij zdjęcia.