02.04.2020.

Drodzy Rodzice i Dzieciaki-Przedszkolaki!

1. Bardzo prosimy Rodziców o przeczytanie zagadki dzieciom:

Chodzi po podwórku
i grzebie łapami,
mówią o niej ptak domowy,
nazwijcie ja sami.
(kura)

W każdej wsi jest taki budzik,
który co dzień wszystkich budzi.
(kogut)

2. „Kurza rodzina” – praca z obrazkiem.

– Kto mi powie jakie zwierzątka znajdują się na obrazku?:

mama – kura, tata – kogut, dzieci – kurczątka.  

– Spróbujcie naśladować odgłosy:

kury – ko, ko;

koguta – kukuryku;

kurcząt – pi, pi. 

3. Teraz zapraszam do zabawy pt. „Dumny Kogut”

Proszę by każde dziecko zamieniło się w koguta. Teraz prosimy rodzica by klasnął w dłonie – kogut porusza się dostojnym krokiem (powoli, idąc noga za nogą) z podniesioną głową, w różnych kierunkach. Gdy Rodzic klaśnie dwa razy: kogucik przystaje, wspina się na palce i woła :Kukuryku!

Jeśli zabawa Ci się podobała krzyknij głośno “HEJ”.

Zadania proponowane na dziś przez Misiową Mamę:

  1. Czy wiecie jakie produkty dają nam zwierzęta? Otwórzcie lodówkę i spróbujcie je odnaleźć. Jeśli macie ochotę – obejrzyjcie film edukacyjny: “Skąd się bierze mleko”
    https://www.youtube.com/watch?v=y_gXAlEJCik
  2. Narysuj biedroneczkę. Małą podpowiedź jak to zrobić, znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch…
  3. Zatańczcie do piosenki: “Kaczuszki” https://www.youtube.com/watch?v=0PrpZBCuCKo
    Czy wiesz jak wygląda “kaczy chód”? Mamusia będzie teraz mamą kaczką (lub tatuś – kaczorem) i kaczym chodem będzie poruszać po całym domku, a ty za nią. Mama będzie przyspieszać, zwalniać, wejdzie nawet pod stół. Nie zgub się kaczuszko! Rób dokładnie to, co mama i chodź za nią krok w krok.