Zajęcia z religii

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Razem ze swoimi bliskimi uczyń znak krzyża i odmów modlitwę „Ojcze nasz”.

Dziś na katechezie poznajemy dar jakim jest chrzest święty. Dzięki niemu stajemy się Dziećmi Bożymi. Zapewne większość z Was przyjęła ten sakrament będąc jeszcze bardzo małym dzieckiem i nie pamiętamy tego wydarzenia. Przypominają nam o nim jedynie pamiątkowe zdjęcia. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu podczas, którego Gienek wyjaśni dlaczego przyjmujemy ten sakrament i co on nam daje.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Razem ze swoimi bliskimi uczyń znak krzyża i odmów modlitwę „Ojcze nasz”.

Na dzisiejszej  katechezie poznajemy Pana Jezusa, Jego dobroć i miłość jaką ma do każdego człowieka. Pan Bóg się nie zmienia – jak kiedyś dobrze czynił ludziom, tak i dziś chce nam pomagać. Zachęcam Cię do obejrzenia filmu, który przypomina nam właśnie tę prawdę.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Podziwialiśmy ostatnio piękny świat stworzony przez Boga. Teraz zapraszam każdego z Was do wyrażenia radości za to, że Bóg dał nam życie. Pomoże Ci w tym piosenka.

Życie to wspaniały dar jaki otrzymaliśmy od Boga. Pamiętaj, że trzeba go szanować. Jak jest zimno zakładamy czapkę, szalik, ciepłe buty.

Na koniec posłuchaj piosenki, której się uczyliśmy, a która przypomina ważną prawdę
BÓG KOCHA MNIE!!!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Razem ze swoimi bliskimi uczyń znak krzyża i odmów modlitwę Aniele Boży.

Kochane dzieci na dzisiejszych zajęciach podziwiamy świat, który Bóg stworzył. Proszę posłuchajcie piosenki, która w radosny sposób ukazuje tą prawdę.

Jak widzisz świat, w którym żyjemy jest wielkim darem Pana Boga dla nas. Wyjrzyj przez okno, popatrz jaki piękny i barwny jest ten świat.  Powiedz co najbardziej Ci się w nim podoba i za co chciałbyś podziękować Panu Bogu.
Na zakończenie uczyń znak krzyża.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Razem z bliskimi uczyń znak krzyża i wspólnie odmów modlitwę Aniele Boży.

Kochane dzieci dziś będziemy towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego męce i śmierci na krzyżu. Kończy się Wielki Post a to szczególny czas w którym dużo myślimy o Panu Jezusie który cierpiał na krzyżu.

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu, który wiele wyjaśni o tym co działo się z Panem Jezusem.

Dzisiejsza katecheza pokaże Ci, jak Jezus – Dobry Pasterz kocha wszystkich ludzi – swoje owieczki.

Nasze zajęcia rozpoczniemy od filmu, w którym w pewnym przedszkolu Siostra zakonna wyjaśnia dzieciom, kto kryje się pod imieniem Dobrego Pasterza. 

Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem. Dzięki nauce Siostry już sporo wiesz. Sprawdź teraz swoją wiedzę przez wykonanie zadania w aplikacji. Poproś rodziców o pomoc.

https://learningapps.org/11063131

Pasterz i owca. Pan Jezus i Ty. Zobacz jak On Ciebie kocha. Przypomnij sobie piosenkę o Zagubionej owcy i wykonaj zadanie związane z opowieścią Jezusa:

Zadanie: https://learningapps.org/view11740119

Na koniec uczyń na sobie piękny znak krzyża, jako potwierdzenie, że Pan Jezus jest dla Ciebie Dobrym Pasterzem.

Ta katecheza pozwoli Ci poznać źródło prawdziwej radości chrześcijan.

Co znaczy mieć w sercu prawdziwą radość. Poznajcie człowieka, który był bardzo zadowolony ale przede wszystkim cieszył się swoim bogactwem.

Bogaty głupiec – bohater historii Pana Jezusa myślał, że jego skarby zapewnią mu szczęście. Zapomniał o niebie. Uczniowie Jezusa po Jego śmierci też zapomnieli o niebie i żyli tylko w smutku. Dopiero, kiedy Pan Jezus pokonał śmierć i przyszedł do uczniów to oni wybuchnęli radością. Od tej pory uczniowie Jezusa od 2000 lat mówią wszystkim, że Jezus żyje! Posłuchaj bpa Antoniego Długosza jak mówi o zmartwychwstaniu Jezusa.

Na koniec czekają na Ciebie zawody. Odpowiedz na pytania związane ze zmartwychwstanie Jezusa a możesz odnieść zwycięstwo…

https://learningapps.org/view3324409

To zadanie możesz wykonać samodzielnie ale też zaproś bliskich do konkursu wiedzy o zmartwychwstaniu.

Wykonując zadania tej katechezy zobaczysz jak modlił się Pan Jezus i dlaczego warto naśladować Chrystusa w Jego rozmowie z Ojcem.
Każdy człowiek potrzebuje rozmowy. Każdego dnia rozmawiamy z różnymi osobami na wiele tematów. Bóg zaprasza nas abyśmy i z Nim każdego dnia porozmawiali. Jak rozmawiać z Bogiem? Posłuchaj piosenki:

Wykonaj teraz z rodzicami zadanie. Wybierz rzeczy, które przypominają o Bogu albo nie.
https://learningapps.org/view5495700

Bóg kocha każdego z nas i chce z nami rozmawiać. Uczniowie wiele razy widzieli Pana Jezusa jak się modlił. Sami bardzo pragnęli też z taką miłością rozmawiać z Bogiem jako Ojcem. Zobaczcie fragment filmu, kiedy Jezus mówi o tym jak być szczęśliwym i wyrazić to w modlitwie.

Ile razy mamy się modlić? Pan Jezus opowiada uczniom pewną historię o tym ile razy się modlić i czy Bóg może nas nie słuchać, kiedy się modlimy.

Bóg bardzo nas kocha i cierpliwie nas słucha w czasie modlitwy. Rozwiąż teraz kolejne zadanie a obrazki podpowiedzą Ci gdzie możesz się modlić:

https://learningapps.org/view10927167

Pamiętaj, że szczególnie ważnym miejscem do modlitwy jest Twój dom. Zaproś swoich bliskich do modlitwy i razem, jak Pan Jezus porozmawiaj z Bogiem – naszym Ojcem.

Cel lekcji
Ukazanie krzyża, jako znaku naszej wiary i miłości Pana Jezusa do wszystkich ludzi. Kształtowanie postawy szacunku wobec krzyża.

Modlitwa: Uczyń piękny znak krzyża na sobie.

Przebieg zajęć 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bardzo serdecznie witam wszystkich na spotkaniu z Panem Jezusem. Dzisiejszym tematem będzie rozmowa o krzyżu. Dowiecie się czym jest krzyż i co Bóg chce nam powiedzieć, kiedy patrzymy na krzyż w naszych domach, salach w przedszkolu czy w kościele.

Pierwszym zadaniem będzie memory czyli odnalezienie dwóch identycznych obrazków. Mamy 16 pól, które trzeba otworzyć. Odszukaj 8 par. By wykonać zadanie kliknij na poniższy link.
https://learningapps.org/view4525991

Brawo! Odnalazłeś 8 par obrazków mówiących o ważnych chwilach w życiu Pana Jezusa i Kościoła. Na wielu obrazkach możesz zobaczyć szczególny znak naszej wiary – Krzyż.

Dlaczego Pan Jezus wybrał krzyż? Jak wyglądały ostatnie chwile życia Pana Jezusa? Zobacz teraz krótki filmik o ostatniej drodze Pana Jezusa. Zobaczysz jak bardzo Bóg kocha każdego człowieka.

Ostatnia droga Jezusa z krzyżem to droga krzyżowa. Bóg pokazuje nam swoją wielką miłość. On przebacza nam nasze złe czyny, myśli i słowa. Zawsze jak popatrzysz na krzyż pomyśl, że Jezus bardzo Cię kocha i kiedy trzeba przebacza Ci a kiedy Twoje czyny są dobre to z krzyża błogosławi Tobie.

Dla Każdego ucznia i uczennicy Jezusa ważny jest szacunek dla krzyża i podarowanie Bogu dobrych czynów. Spróbuj teraz zaśpiewać piosenkę w której dziękujesz Panu Jezusowi za Jego miłość na krzyżu. Obejrzyj filmik i z radością śpiewaj i pokazuj gestami jak bardzo szanujesz krzyż Pana Jezusa.

Twoje ostatnie zadanie to pokolorowanie obrazka, w którym zobaczysz, jak Pan Jezus niósł krzyż.

Modlitwa

Złóż ręce i razem z mamą/ tatą/ bratem/ siostrą albo babcią czy dziadkiem powtórz
Panie Jezu dziękuję Ci za twój krzyż, który pokazuje mi, jak bardzo mnie kochasz. Amen.